Haber Detayı
11 Haziran 2019 - Salı 14:36 Bu haber 903 kez okundu
 
Antalya Belediyesi'nde SKANDAL !...
Antalya Büyükşehir Belediyesi'ndeki işçi skandalına sendikadan rakamlarla cevap
ANTALYA İLÇELERİ Haberi
Antalya Belediyesi'nde SKANDAL !...

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve şirketlerinden görev yapan 100 kişinin işten çıkarıldığı, 50 kişinin ise çeşitli noktalara sürgün edildiği ve 3 bin 768 üyenin sendikadan zorla istifa ettirildiği öne sürüldü.

Hizmet-İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Muhammed Talha Kandil, yaptığı açıklamada, ülke genelinde CHP'li ve HDP'li belediyelerde yaşanan haksız yere işçi çıkışları ile sürgün olaylarının Antalya Büyükşehir Belediyesinde de yaşandığını savundu.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in seçim öncesinde "Siyasi düşünceleri ne olursa olsun işten çıkarma olmayacak." açıklamalarında bulunduğunu ifade eden Kandil, seçim sonrasında ise yaşananların Böcek'in söylemlerini yansıtmadığını aktardı.

 

"Sürgüne Gönderilen İşçiler..."

Eski Belediye Başkanı Menderes Türel döneminde işe alınan işçilerin ya çıkarıldığını ya da ilçelere sürgün edildiğini iddia eden Kandil, şunları kaydetti: "Antalya Büyükşehir Belediyesi ve şirketlerinden yaklaşık 100 kişi işten çıkarıldı, yaklaşık 50 kişi sürgün edildi ve 3 bin 768 üyemiz sendikamızdan zorla istifa ettirildi. Önümüzdeki günlerde bu sayının daha da artacağı belirtiliyor. Üyelerimize, 'Belediye İş Sendikasına geçin' diye mesajlar atılıyor. Sürgün istifaya zorlamak için yapılıyor. Sürgüne gönderilen işçiler, eşleriyle ayrı yerlere gönderiliyor, aileler parçalanıyor. Zulüm yapılıyor."

Sürgüne gönderilen işçilere günlük yol harcırahı verilmesi gerektiğine işaret eden Kandil, aksi takdirde aldıkları maaşları yol parasına harcayacaklarını dile getirdi.

Kandil, Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Hizmet-İş Sendikası tarafından işten çıkarmaları protesto etmek amacıyla bugün Bolu'dan başlatılan Emek ve Adalet Yürüyüşü'ne Antalya'daki işçilerin sesi olmak için katıldıklarını kaydetti.

Kaynak: Editör: Filiz KELEŞ
Etiketler: Menderes Türel, muhittin böcek, Muhammed Talha Kandil
Yorumlar
Haber Yazılımı