Haber Detayı
15 Eylül 2020 - Salı 16:27 Bu haber 594 kez okundu
 
Antalya İl Umumi Hıfsızsıha Kurulu kararı;
Antalya Valisi Ersin Yazıcı'dan vatandaşlara koronavirüs çağrısı: İhbar edin
ANTALYA İLÇELERİ Haberi
Antalya İl Umumi Hıfsızsıha Kurulu kararı;

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, “Vatandaşlarımızdan, izolasyon kurallarına uymayarak tedbirleri ihlal edenleri ihbar etmelerini rica ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında, İl Umumi Hıfsızsıha Kurulu kararınca, evlerinde izolasyonda olması gerekirken bu kuralı ihlal eden kişiler, KYK'ya ait Şehzade Korkut Öğrenci Yurdu'nda zorunlu izolasyon için denetim altına alınmaya başlandı.

Koronavirüs temaslı veya virüs testi pozitif çıkan vatandaşlar, evde izolasyonda olması gerekirken bu kuralı ihlal ederek ikametlerinden dışarı çıkanların Akdeniz Üniversitesi Kampüsü içinde bulunan Şehzade Korkut Öğrenci Yurdu'na sevk edilerek burada zorunlu izolasyon için denetim altına alındı..

Vali Ersin Yazıcı konuyla ilgili, "Sağlıklı bir antalya  için desteğinize ihtiyacımız var. Kamu sağlığını koruma ve hastalığın yayılmasını önlemeye yönelik gerekli her türlü tedbiri almaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımızdan, izolasyon kurallarına uymayarak tedbirleri ihlal edenleri '112 Acil Çağrı Hattı' üzerinden veya 'Hayat Eve Sığar' uygulamasını kullanarak ihbar etmelerini rica ediyorum" açıklamasında bulundu.

Kaynak: Editör: Filiz KELEŞ
Etiketler: antalya valisi, ersin yazıcı, koronavirüs,
Yorumlar
Haber Yazılımı