Haber Detayı
26 Ekim 2019 - Cumartesi 21:49 Bu haber 1024 kez okundu
 
Belediyelerde Tek Maaş Dönemi !...
AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı’nda tarafından hazırlıkları devam eden “yerel yönetimler yasası”nın detayları ortaya çıkıyor.
GÜNCEL Haberi
Belediyelerde Tek Maaş Dönemi !...

 Belediye başkanı ve meclis üyelerinin iştiraklerde görev almasına sınır gelecek. Başkan ve meclis üyeleri tek belediye şirketinde görev yapabilecek ve birden çok görev halinde de tek şirketten maaş yatacak.

AK Parti'nin hazırladığı yerel yönetimler yasası düzenlemesi ile ilgili ayrıntılar netleşmeye başladı. Düzenlemeye göre, belediye başkanlarının belediyeye bağlı şirketlerden maaş almalarına yönelik uygulamaya son veriliyor. Birden çok görev halinde de tek şirketten maaş alınacak.

Ayrıca, belediye başkanı ve meclis üyeleri tek belediye şirketinde görev yapabilecek. "Etik" başlığı altında yapılan düzenlemede akraba görevlendirmelerine de sınırlama getirilecek.

 

"Ödüllendirme Sistemi"

Verimliliğin arttırılması amacıyla bir çalışma da Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi'nde yürütülüyor. Edindiğimiz bilgiye göre; liyakat ve yetkinliğin arttırılması için yol haritası belirlendi. Kamu çalışanlarına ödüllendirme sistemi getirilecek. Performansa göre maaşta artış ya da kariyerde yükselme gibi teşvikler sağlanacak.

Kamuda istihdam ilanlarının şeffaf olması için özel bir sistem geliştirilecek. Bu sistem ile insan kaynakları, süreci çevrimiçi izleyebilecek. Kamu kurum ve kuruluşlarının marka değerini arttırmak için bilişim teknolojilerine uygun çalışmalar yapılacak.

Sunum Erdoğan'a Yapılacak

"İmar ve planlama", "finansman" gibi 8 başlıkta daha değişiklikler ele alınıyor. Yasa teklifinin ocak ayına kadar tamamlanması bekleniyor. Hazırlıklara ilişkin Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a da sunum yapılacak.

Kaynak: Editör: Filiz KELEŞ
Etiketler: yerel yönetimler yasası, belediyeler tek maaş dönemi, recep tayyip erdoğan,
Yorumlar
Haber Yazılımı