Haber Detayı
11 Haziran 2019 - Salı 13:32 Bu haber 715 kez okundu
 
Beyaz Bayrak Sahiplerini Buldu
Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü arasında 2006 yılında imzalanan Beyaz Bayrak İşbirliği Protokolü gereği İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Eğitim kurumlarını, hijyen ve sağlık konusunda teşvik etmek, toplum sağlığını korumak ve geliştirmek, yaşam kalitesini yükseltmek ve yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirmek amaçlanmıştır.
EĞİTİM Haberi
Beyaz Bayrak Sahiplerini Buldu

İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ve İlçe Sağlık Müdürlüklerinden oluşan denetim komisyonu tarafından yapılan değerlendirmeleri sonucunda 100 üzerinden 75 ve üstü puan alan okullarımız Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Projesi kapsamında Beslenme Dostu Okul Sertifikası almaya hak kazanmış olup sertifikaları,  Falez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda törenle dağıtıldı.

 

Törene İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Cenker Ateş İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Eğitim Kurumu yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

 Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından İsmail İltemir İlkokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu " Beslenme Dostu" defilesi katılımcılar tarafından beğeniyle izlendi.

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Cenker Ateş'in açılış konuşmasını yaptı. İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan konuşmasının ardından Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Sertifikası almaya hak kazanan okullara Sertifikaları İl Milli Eğitim Müdürümüz Yüksel Arslan ve Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Cenker Ateş tarafından dağıtıldı. 

Proje kapsamda 2006-2019 yılları arasında toplam 890  okul/kurumumuz Beyaz Bayrak, 163 okul/kurumumuz ise Beslenme Dostu Okul Projesi kapsamında Beslenme Dostu Sertifikası almaya hak kazanmıştır.

Kaynak: Editör: Filiz KELEŞ
Etiketler: antalya, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, Halk Sağlığı Hizmetleri
Yorumlar
Haber Yazılımı