Haber Detayı
04 Mayıs 2019 - Cumartesi 08:18 Bu haber 782 kez okundu
 
CHP'li belediye başkanları Ankara'da toplandı
Toplantıya katılmak üzere Ankara'ya gelen CHP'li belediye başkanları, Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun başkanlığında Anıtkabir'i ziyaret etti
SİYASET Haberi
CHP'li belediye başkanları Ankara'da toplandı

Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ve belediye başkanları daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti. Torun, Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı:"Ülkemizin ve Cumhuriyetimizin kurucusu, Aziz Atam, Büyük eseriniz CHP'nin yurdun dört bir yanında, genel seçilmiş belediye başkanları ile manevi huzurunuzda bulunmaktan onur duyuyoruz. Her zaman olduğu gibi hedef gösterdiğin çağdaş uygarlık yolunda ve halkımızın hizmetinde azim ve kararlılıkla yürüyoruz. Demokrasi özgürlük ve bağımsızlığa olan bağlılığımızla yolumuza devam ediyoruz."

 

Kılıçdaroğlu; “Para bulacaksınız”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarına yaptığı konuşmada, başarılı olunması durumunda Türkiye'nin yönetimini sağlayabileceklerini söyledi. CHP lideri konuşmasında, "Şimdi vaatlerimizi gerçekleştirerek güveni perçinleyeceğiz. Bir daha seçimlerde daha yüksek oy alacaksınız. Daha geniş kitlelerin sempatisini kazanacaksınız. Bu tarihi bir sorumluluktur. Kaygılanan milyonlar varken, sizler beldenize hakkı, hukuku, adaleti getirdiğinizde kaygıyı kaldıracaksınız. 'Neden Türkiye böyle yönetilmiyor' diyecekler. Önünüzde 5 yıllık zaman var" diyen Kılıçdaroğlu "Bu süre su gibi geçer. Üzerinize çok büyük yükler aldınız. İmzasız ihbarları çöpe atacaksınız, yolsuzluk varsa üzerine gideceksiniz. Para bulacaksınız, yatırım yapacaksınız" diye seslendi. "Harcadığınız her kuruşun hesabını vatandaşa vereceksiniz" diyen Kılıçdaroğlu, şeffaflığın CHP'nin temel ilkesi olduğunu söyledi.

 

İstanbul seçimlerine itirazlar hakkında konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu "Bir türlü karar çıkmıyor. Hangi gerekçeyle karar çıkmıyor? YSK'ya seslenmek isterim; 39 ilçede bütün geçersiz oylar sayıldı, sonuç değişmedi. 6 ilçede bütün oylar sayıldı, sonuç değişmedi. Ne yapmak istiyor YSK? Niye daha önce itiraz edilmedi? Oy sayılırken niye şerh konulmadı? Devletin gücünü arkasına almış her türlü kumpasa tezgah hazırlıyorlar. İstanbul seçimleri, bir demokrasi tercihi noktasına gelmiştir" ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör: Filiz KELEŞ
Etiketler: kemal kılıçdaroğlu, chp, ankara, istanbul, antalya, ekrem imamoğlu, muhitti
Yorumlar
Haber Yazılımı