Haber Detayı
31 Ekim 2020 - Cumartesi 01:04 Bu haber 918 kez okundu
 
Devlet tüm imkanlarıyla depremzedelerin yayında
AFAD, İzmir depreminde hayatını kaybedenlerin sayısının 20'ye, yaralananların sayısının da 786'ya yükseldiğini bildirdi.
GÜNCEL Haberi
Devlet tüm imkanlarıyla depremzedelerin yayında

İzmir'de meydana gele 6,6 büyüklüğündeki hakkında açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Bu acıyı azaltmak için göze alamayacağımız bir sorumluluk yok. Tüm desteğimizle İzmir halkının yanındayız" ifadelerine yer verdi.. 

Bakan Koca, sosyal medya hesabı Twitter'dan, "112 Acil ve UMKE Timlerinde görevli 832 profesyonelimiz, can kurtarmak ve yaralılara acil sağlık hizmeti vermek için çalışmalarına devam ediyor. Bu acıyı azaltmak için göze alamayacağımız bir sorumluluk yok. Tüm desteğimizle İzmir halkının yanındayız" açıklamasını yaptı.

AFAD, "Türk Kızılay tarafından 48 personel, 16 araç ve 25.500 kişiye hizmet verebilecek mobil mutfak ve ekipmanları bölgeye gönderilmiştir. Bölgede yürütülen çalışmalarda kullanılmak üzere AFAD Başkanlığı tarafından 3.000.000 TL, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 5.000.000 TL acil yardım ödenekleri gönderilmiştir. " dedi..

 

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) İzmir'deki depremde can kaybının 20'ye, yaralı sayısının 786'ya yükseldiğini açıkladı.

AFAD: Deprem sonrasında, 24'ünün büyüklüğü 4'ün üzerinde olmak üzere, toplam 244 artçı sarsıntı yaşanmıştır. SAKOM'dan alınan ilk bilgilere göre 1'i boğulma sonucunda olmak üzere toplam 20 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. İzmir'de 725, Manisa'da 5, Balıkesir'de 2 ve Aydın'da 54 kişi olmak üzere toplam 786 vatandaşımız yaralanmıştır.

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, "Deprem anı itibarıyla 4 bin 500 abonenin elektriği kesilmişti. AFAD ekipleriyle koordinasyon içinde süratle elektrik verilmeye başlandı" dedi.

Bakan Dönmez'in mesajları şöyle;An itibarıyla 17 bin 824 abonenin elektriği kesik. Onlar da süratle verilecek.Bayraklı'da doğal gaz kesintileri var, 3 bin civarında abonenin gazı kesik. Bu da önümüzdeki saatlerde süratle tamamlanacak.

Kaynak: Editör: Filiz KELEŞ
Etiketler: izmir, deprem, afad, son dakika,
Yorumlar
Haber Yazılımı