Haber Detayı
29 Ağustos 2021 - Pazar 02:03 Bu haber 680 kez okundu
 
Doğanın eşsiz güzellikleri yetişiyor
Antalya’nın en fazla yeşil alanına sahip merkez ilçesi Kepez’in dört bir tarafında gerçekleştirilen peyzaj çalışmalarıyla yılın her mevsiminde açan rengarenk çiçekleri görmek mümkün.
ANTALYA İLÇELERİ Haberi
Doğanın eşsiz güzellikleri yetişiyor

Kepez, ilçeyi kendi yetiştirdiği bitkilerle güzelleştiriyor

Kepez Belediyesi, kendi seralarında yetiştirdiği süs bitkileri ve bahçe çiçekleriyle Antalyalıları yılın her mevsiminde doğanın eşsiz güzellikleriyle buluşturuyor.  

Antalya’nın en fazla yeşil alanına sahip merkez ilçesi Kepez’in dört bir tarafında gerçekleştirilen peyzaj çalışmalarıyla yılın her mevsiminde açan rengarenk çiçekleri görmek mümkün. Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, park, cadde, sokak ve yolları güzelleştiren süs bitkisi ve bahçe çiçeklerini kendi seralarında yetiştiriyor. Kepez Belediyesi’nin Atatürk Mahallesi’nde bulunan süs bitkileri ve bahçe çiçeklerinin yetiştirildiği seraya, park ve bahçeler müdürlüğü ekiplerince büyük bir özenle bakılıyor. Her yıl binlerce bitki seralarda üretiliyor, üretilen bu süs bitkileri de Kepez’in dört bir tarafını güzelleştiriyor. 

Doğanın eşsiz güzellikleri Kepez’de

Tamamı belediyenin kendi seralarında yetiştirilen birbirinden özel çiçekler ve süs bitkileri arasında; sokak benjamini, gül, yasemin, akşam sefası, kurtbağrı, biberiye, sarmaşık, taflan, ruellia, lavanta, hanımeli, oya kauçuk, maviş, Japon gülü, çin gülü, kaya sarmaşığı gibi yüzlerce bitki yer alıyor. Cadde, sokak ve yolların yanı sıra üretilen süs bitkileri ve çiçekler DokumaPark, Seyir Terası ve Kepez Kent Ormanı gibi kentin cazibe merkezlerini de süslüyor. Kepez Belediyesi, kendi süs bitkisi ve çiçeklerini yetiştirerek, hem ekonomiye katkı sağlıyor, hem de Antalyalıları doğanın eşsiz güzellikleriyle buluşturuyor.

Kaynak: Editör: Filiz KELEŞ
Etiketler: kepez belediyesi
Yorumlar
Haber Yazılımı