Haber Detayı
13 Nisan 2019 - Cumartesi 13:39 Bu haber 314 kez okundu
 
Eğlenme sırası yetişkinlerde
Çocukların meslekleri eğlenerek deneyimlediği Çocuklar Ülkesi KidZania’yı yetişkinler bir günlüğüne ödünç aldı. KidZania İstanbul’un beşinci yaşının kutlandığı ‘Büyüklere KidZania’ etkinliğinde yetişkinler, çocukların renkli dünyasına adım attı ve doyasıya eğlendi.
YAŞAM Haberi
Eğlenme sırası yetişkinlerde

Gerçek hayatın simülasyonunu, çocuklara göre ölçeklendirilmiş aktivite alanlarında sunan KidZania, beşinci yıl kutlamalarını ‘Büyüklere KidZania’ etkinliği ile başlattı. Yetişkinler;gizli ajanlıktan itfaiyeciliğe, şeflikten pilotluğa kadar pek çok mesleğieğlenerek deneyimledi. Yetişkinlerin çocuklara göre ölçeklendirilen aktivite alanlarında, doktor, polis, aşçı, pilot, mühendis gibi rolleri üstlendiği anlar renkli kareleresahne oldu.
Büyüklere KidZania etkinliğine, ekrana yansıtılan kalpten sayaç da damgasını vurdu. “KidZania Her Çocuğun Hakkı” diyerek açıldığı günden bu yana 100 binden fazla imkanı olmayan çocuğu misafir eden KidZania İstanbul, yeni yaşını “Daha İyi bir Dünya İçin Benim Kocaman Bir Kalbim Var” sloganıyla yine çocukların yüzünü güldürerek kutlayacağını etkinlikte duyurdu.
Büyüklere KidZania’da konuşma yapan KidZania İstanbul CEO’su Ebru Timur,“Yıl boyunca, ‘Daha İyi Bir Dünya için Benim Kocaman Bir Kalbim Var’ diyen herkesle el ele vererek çocuklar için çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz. Bu yılki ‘Büyüklere KidZania’ bizim için ayrıca anlamlı.  Davetimize katılan herkes için imkanı olmayan bir çocuğumuzu KidZania’da ağırlayacağız. ‘Çocuklar bildikleri şeyi arzular’. KidZania’da çocuklar meslekleri deneyimlerken, ideallerine de kavuşuyor. Liderlik etmenin yanı sıra, ekip olmayı öğreniyor, yardımseverliği, paylaşmayı içselleştiriyorlar. İşte, bu yüzden tüm iyi yürekli insanlarla kalbimizi büyütmeye hazırız” dedi.

KidZania Hakkında:

2014 yılında açılan KidZania İstanbul, toplam 8 bin metrekarelik bir alanda faaliyet gösteriyor. Çocuklara uygun boyutlarda tasarlanmış, gerçek bir şehir düzenlemesine sahip olan KidZania Çocuklar Ülkesi’nde, hastane, itfaiye, tiyatro, arkeoloji müzesi, üretim fabrikaları, havacılık akademisi, diş sağlığı merkezi, banka, stadyum gibi çok sayıda aktivite bulunuyor. KidZania’da çocuklar gerçek dünyanın bir simülasyonu ile geleceğe hazırlanırken; bol bol eğlenme ve öğrenme olanağı buluyor. 4-14 yaş aralığındaki çocukları ağırlayan KidZania’da, 7 yaşın üstündeki çocuklar anne ve babaları olmadan diledikleri gibi vakit geçirebiliyor. İsteyen ebeveynler ise KidZitter hizmeti ile çocuklarını KidZania’ya emanet edebiliyor. Aktivitelerin yanı sıra, özel alanlarda kutlamaların yapıldığı KidZaina’da, çocuklara özel doğum günü partileri de düzenleniyor.

Kaynak: Editör: Filiz KELEŞ
Etiketler: kidzaina, KidZitter
Yorumlar
Haber Yazılımı