Haber Detayı
07 Ocak 2021 - Perşembe 01:11 Bu haber 210 kez okundu
 
Evlerde Akdeniz havası esiyor
Kış aylarında Poblenou ile Akdeniz sıcaklığını evinize getirin
YAŞAM Haberi
Evlerde Akdeniz havası esiyor

Evlerde Akdeniz havası esiyor

 

Cosentino’nun doğal taş endüstrisinde devrim yaratan markası Silestone’un, her bir rengi dünyanın ikonik endüstriyel bölgelerinden ilham alan yeni koleksiyonu Loft’ta yer alan Poblenou, tasarım ve rengiyle mekanlara sıcaklık katıyor.  Sıcak ve hafif mat gölgeler içeren gri tonların hayat verdiği Poblenou, kış aylarında Akdeniz esintisini evinize getiriyor.

 

Yenilikçi mimari yüzeylerin dünya lideri Cosentino’nun endüstride devrim yaratan markası Silestone, renk ve tasarımlarıyla yüzeylerin geleceğini şekillendiriyor. Cosentino’nun endüstriyel tasarımdan ilham alarak şekillendirdiği yeni koleksiyonu Silestone Loft’ta yer alan Poblenou, ilhamını Barselona'daki sanayi devriminin merkez üssü ve günümüzün en modern ve yaratıcı mahalleleri arasında yer alan Poblenou’dan alıyor. Endüstriyel görünüme sahip Poblenou, mevsim fark etmeksizin girdiği her alanda Akdeniz havası estiriyor.

 

Rahatlatıcı bir ambiyans veriyor

Poblenou’nun özgün ve sıcak renkleri, endüstriyel binaları, sanat galerileri, barlar ve işletmelerle çevrili muhteşem loft alanlarının yaşanmışlığını temsil ediyor. Yüzeyinde çok ince damarlar bulunan sıcak, gri tonu ve parlaklık katan kumlu arka planıyla Poblenou, rahatlatıcı bir doku ve iç ısıtan bir ambiyans veriyor.

 

5 farklı renk seçeneği sunuyor

Endüstriyel tasarım trendinden esinlenerek hayat verilen Silestone Loft koleksiyonu Camden, Poblenou, Seaport, Nolita ve Corktown olmak üzere toplam 5 renkten oluşuyor. Her renk ismini, kendine özgü tarihi ve endüstriyel tarza sahip ikonik bir endüstriyel bölgeden alıyor. Yeni koleksiyonda ayrıca yenilikçi ve özel HybriQ+ teknolojisi de ilk kez kullanılıyor. 

 

Geri dönüştürülebilen hammaddeler üretimde kullanılıyor

HybriQ+ teknolojisi, şirketin çevreye, döngüsel ekonomiye ve sürdürülebilir yönetime bağlılığı ile karakterize edilen yeni bir üretimin ilk adımı oluyor. Bu teknolojiyle birlikte Cosentino'nun üretim süreci yüzde 98 geri dönüştürülmüş su ve yüzde 100 yenilenebilir enerji kullanılarak gerçekleştiriliyor. Bu yenilikçi süreçte cam gibi geri dönüştürülebilen ve yeniden kullanılabilen hammaddeler üretimde yer alıyor.

 

Silestone® by Cosentino Hakkında

Silestone® by Cosentino, yüzeylerde dünya lideri marka konumunda. Muhteşem direnç, kolay temizlik, yüksek renk yoğunluğu ve eşsiz güzellik ve parlaklık gibi muazzam teknik ve tasarım özelliklerini birlikte sunar. Geçtiğimiz yıllarda Cosentino, özel ve inovatif N-Boost ve HybriQ+ teknolojilerini geliştirdi. Bu teknolojilerin de kullanımıyla, işlevsellik, kalite, güzellik ve sürdürülebilirlik anlamında Silestone®’nun gelişim sürecinde büyük bir sıçrama gerçekleşti. Cosentino, yüzde 98 geri dönüştürülmüş su, yüzde 100 yenilenebilir enerji ve tekrar kullanılabilen hammaddeleri içeren üretim süreciyle çevresel üretim konusunda bir başarı hikayesi yazıyor.

 

80’i aşkın farklı renk ve kapsamlı doku ve formatlara sahip olan Silestone® sınırsız tasarım ve mimari olasılık sunuyor. Evinizin mutfağı ve banyosu için olduğu kadar, laboratuvarlar, hastaneler, oteller, restoranlar ve diğer profesyonel alanlar için de ideal bir yüzey. “Tops On Top” sloganıyla birlikte, girişimci ve moda efsanesi Cindy Crawford Silestone®’un marka yüzü oldu. 2011 yılından bu yana Cosentino, “Dünya’nın En İyi 50 Restoranı” listesinin resmi sponsoru ve restoranların tezgahlarının da üreticisi.

Kaynak: Editör: Filiz KELEŞ
Etiketler: Cosentino, Poblenou, Akdeniz, seramik, mutfak, dekorasyon, yaşam alanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı