Haber Detayı
26 Ekim 2018 - Cuma 09:33 Bu haber 5624 kez okundu
 
GELİN KAYASI'NA PROJE.....!
Giresun'da, tarihi İpek Yolu güzergahında bulunan Gelin Kayası mevkisine cam teras yapılması için proje başlatıldı.
KÜLTÜR Haberi
GELİN KAYASI'NA PROJE.....!

Gelin Kayası'na Cam Seyir Terası Yapılacak

Giresun'da, tarihi İpek Yolu güzergahında bulunan Gelin Kayası mevkisine cam teras yapılması için proje başlatıldı.

Merkeze bağlı Mesudiye köyünde dik bir yamaçta üst üste duran iki kayaya adını veren "Gelin Kayası" görenlerin ilgisini çekiyor. Yörede, "istemediği biriyle evlendirilen gelinin duası üzerine taş olduğu" gibi çeşitli hikayelere konu olan Gelin Kayası'nın, kentin turizm destinasyonları arasında yerini alabilmesi için çalışma başlatıldı.

 

Giresun Turizm Altyapı Birliği (GİRTAB) Müdürü Tamer Uzuner, tarihi İpek Yolu güzergahında bulunan Gelin Kayası mevkisinde cam terası yapılması yönünde proje başlattıklarını söyledi.

Gelin Kayası'nın da turizm destinasyonu olabilecek potansiyeli bulunduğuna işaret eden Uzuner, geniş bir vadi içerisinde yer alan kayanın, doğal güzelliklerinin yanı sıra kulaktan kulağa yayılan efsaneleri ve insan kafatası siluetiyle görenleri kendisine hayran bıraktığını kaydetti. Uzuner, son yıllarda turizmde önemli yer almaya başlayan cam seyir terası projelerini Giresun'da da uygulamak istediklerini ifade ederek, "Gelin Kayası, seyir terası yapımına çok uygun. Bu yönde proje başlattık." dedi.

 

Kayanın bulunduğu arazinin şahsa ait olduğunu, kendileriyle temasa geçerek projenin uygulanması için görüşmelere başladıklarını anlatan Uzuner, "İlk görüşmemizde olumlu gelişmeler yaşandı. Projenin kendi imkanları ya da kurumumuz kanalıyla yürütülmesi hususunda mutabakat sağladık. Önümüzdeki günlerde yeniden bir araya gelerek kesin nihai yolu belirleyeceğiz." Dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: GİRESUN,GELİN KAYASI, SEYİR TERASI, PROJE
Yorumlar
Haber Yazılımı