Haber Detayı
30 Mayıs 2019 - Perşembe 18:45 Bu haber 1270 kez okundu
 
Görüntü bugün Türkiye'de çekildi!
Termometrelerin 36 dereceyi geçtiği Denizli'de Denizli- Antalya karayolu Cankurtaran mevkiinde asfalt eridi.
ANTALYA İLÇELERİ Haberi
Görüntü bugün Türkiye'de çekildi!

Hava sıcaklığının 36 dereceye çıktığı Denizli'de asfalt eridi. Çok sayıda araç hararet yaparak yolda kalırken, otomobillerinden inen sürücülerin ayakkabıları eriyen asfalta yapıştı.

 

Hararet Yapan Araçlar Yolda Kaldı

Aşırı sıcak hava nedeniyle Denizli- Antalya karayolu Cankurtaran mevkiinde asfalt eridi. Karayolunun gidiş ve geliş yönlerindeki 10 kilometrelik alanda eriyen asfalt sürücülere zor anlar yaşattı. Bazı sürücüler, araçlarına asfalt yapışmasını engellemek için mücadele verirken, bazı araçlar da hararet yapıp, yolda kaldı.

"Sıcaktan Bunalıyoruz"

Araçlarından inen sürücülerin ise ayakkabıları eriyen asfalta yapıştı. Otomobili hararet yapan sürücülerden Sedat Demirdüzen, Manisa Alaşehir'den Antalya'ya gittiğini belirterek, "Manisa'dan geliyoruz. Denizli'ye geldiğimizde sıcaktan asfaltın eridiğini gördük. Otomobilimiz de hararet yapınca, kenara çektik" dedi. Sürücü Halil İbrahim Sarıtaş da sıcak hava nedeniyle otomobilini yol kenarına park edip, mola verdiğini ifade ederek, "Kale ilçesine gidiyorum, asfaltın eridiğini gördüm. Sıcaktan bunalıyoruz" dedi.

Kaynak: Editör: Filiz KELEŞ
Etiketler: antalya, denizli, sıcaklık
Yorumlar
Haber Yazılımı