Haber Detayı
08 Nisan 2020 - Çarşamba 01:28 Bu haber 660 kez okundu
 
Halk Sağlığı İçin Etkin Mücadele
Antalya Büyükşehir Toptancı Hallerini dezenfekte ediyor
ANTALYA İLÇELERİ Haberi
Halk Sağlığı İçin Etkin Mücadele

Antalya Büyükşehir Belediyesi koronavirüs salgınına karşı ilaçlama ve dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdürürken, Başkan Muhittin Böcek’in talimatıyla merkez ve ilçelerdeki tüm Toptancı Hallerinde dezenfekte çalışması yapıldı.  

 

Kent genelinde toplum sağlığını önceleyen ve koronavirüs salgınına karşı etkin mücadele yürüten Antalya Büyükşehir Belediyesi ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda her gün çok sayıda kişinin ziyaret ettiği, meyve ve sebze alışverişinin yapıldığı il genelindeki Toptancı Sebze ve Meyve Halleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in talimatıyla ekipler tarafından dezenfekte edildi.  

Merkez Ve İlçelerde Sıkı Çalışma

Halkın yoğun olarak kullandığı kamu alanları başta olmak üzere toplu ulaşım araçlarında da ilaçlama ve dezenfekte çalışması yürüten Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’na bağlı vektörel mücadele ekipleri merkez ve ilçelerde hizmet veren tüm Toptancı Sebze ve Meyve Hallerinde ilaçlama ve dezenfekte çalışması gerçekleştirdi.

Halk Sağlığı İçin Etkin Mücadele

Halk sağlığını tehdit eden koronavirüs salgınına yönelik mücadele kapsamında 50 personelden oluşan ekip insan akışının yoğun yaşandığı toptancı hallerinde sıkı bir çalışma yürüttü. Ekipler, araçların giriş ve çıkış noktaları, güvenlik kulübeleri, hal müdürlüğü binaları, yazıhaneler ve diğer alanları dezenfekte etti. 

 

Kaynak: Editör: Filiz KELEŞ
Etiketler: antalya büyükşehir belediyesi, koronavirüs, toptancı hali, femax medya ajan
Yorumlar
Haber Yazılımı