Haber Detayı
16 Temmuz 2019 - Salı 09:24 Bu haber 1125 kez okundu
 
Helvacıoğlu’ndan 15 Temmuz Açıklaması…
Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. yılı nedeniyle yazılı bir açıklama yayımladı.
GÜNCEL Haberi
Helvacıoğlu’ndan 15 Temmuz Açıklaması…

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. yılı nedeniyle yazılı bir açıklama yayımladı.

 Helvacıoğlu’nun açıklaması şöyle;     “ Türkiye Cumhuriyeti’nin demokratik düzeni ile halk tarafından demokratik şekilde seçilmiş hükümetine kast eden 15 Temmuz hain darbe girişiminin üçüncü yıldönümünü yaşadığımız bu günde, ülkesini savunmak dışında hiçbir amaç gütmeyen ve vatanı uğruna hayatını kaybeden 250 kahraman şehidimizi saygıyla anarken, kendilerini hayatları pahasına tankların önüne koyup hain darbe girişimini durduran gazilerimize de minnet ve şükran duygularımı sunuyorum.

 

   Bir taraftan törenlerle demokrasi zaferimizi kutlarken, diğer taraftan ise şehit ve gazilerimizi hüzün ile andığımız bu kanlı gecenin üçüncü yıldönümünde, geçtiğimiz bu süre zarfında Türkiye Cumhuriyeti yetkili makamları, devletin içine sızmış olan bu hainleri yakalayıp yargıya teslim etmek ve FETÖ terör örgütünü tamamen yok etmek için verdiği mücadeleye devam etmektedir.

Türk Milleti; cesaretini, fedakarlığını ve yüce dayanışmasını tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir.

   Haince planlanan 15 Temmuz darbe girişimine canlarını feda ederek dur diyen tüm aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, destansı bir direniş gösteren gazilerimize minnet dileklerimi sunarım. Allah, bu millete bir daha 15 Temmuz’lar yaşatmasın.”

 

Kaynak: Editör: Filiz KELEŞ
Etiketler: edirne, keşan
Yorumlar
Haber Yazılımı