Haber Detayı
16 Mart 2020 - Pazartesi 19:50 Bu haber 634 kez okundu
 
İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ile ek genelge
Koronavirüse karşı alınan önlemler artırılmaya devam ediyor.
GÜNCEL Haberi
İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ile ek genelge

İçişleri Bakanlığınca, 81 il valiliğine "koronavirüs tedbirleri" konulu ek bir genelge daha gönderildi. Genelgede, birçok yerin faaliyetlerinin durdurulacağı belirtildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine "Coronavirüs Tedbirleri" konulu ek bir genelgeye göre; tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine durdurulacak.

İçişleri Bakanlığı genelgesine göre STK genel kurulları, eğitimleri, toplu olarak bir araya gelinen her türlü toplantı, "taziye evleri"nin faaliyetleri 00.00'dan itibaren ertelenecek.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş bu akşam yaptığı açıklamada, koronavirüs riski nedeniyle Cuma namazlarının kılınmayacağını, vakit namazlarının da cemaatle kılınmayacağını açıkladı. Camiler açık olacak, ferdi olarak namaz kılınabilecek.

Kaynak: Editör: Filiz KELEŞ
Etiketler: Koronavirüs, İçişleri Bakanlığı, tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konse
Yorumlar
Haber Yazılımı