Haber Detayı
29 Aralık 2018 - Cumartesi 13:15 Bu haber 974 kez okundu
 
Minik Dâhiler Keşif Dünyası’na…
Henkel’in, çocukların içindeki dâhiyi keşfetmek üzere gerçekleştirdiği Keşif Dünyası projesinin ülkemizdeki ilk merkezi, Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın Maslak kampüsünde küçükleri bekliyor.
GÜNCEL Haberi
Minik Dâhiler Keşif Dünyası’na…

Katılımcıların, Yaratıcı Çocuklar Derneği’nin öğretmenleri eşliğinde yapılan laboratuvar çalışmaları ile bilime ilk adımlarını attığı Keşif Dünyası, hem diğer okullara hem de 8-10 yaş arası tüm çocuklara açık. kesifdunyasi@darussafaka.com adresinden randevu alarak, pazartesi ve salı günleri 10.00 – 12.00 saatleri arasında gerçekleştirilen Keşif Dünyası bilim atölyesine çocuğunuzun ücretsiz şekilde katılmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca öğretmeninize bilgi vererek, okulunuzun da Keşif Dünyası’ndan yine ücretsiz yararlanmasına öncülük edebilirsiniz. 

 

Çocuklar, Keşif Dünyası’ndaki bilim atölyelerinde yapıştırma, yıkama, temizleme ve sürdürülebilirlik dahil olmak üzere çeşitli konularda ilk bilimsel deneylerine katılıyor. Üstelik deneylerde de araştırmalarını su, limon, yumurta kabuğu gibi doğal malzemeler üzerinde yapıyor. “Keşif Dünyası” projesinde, yarınlara yaşanabilir bir dünya bırakabilmek için çocuklara özellikle doğa sevgisi ve sürdürülebilirlik bilinci eğitimi de veriliyor. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Minik, Dâhiler, Keşif, Dünyası’na…,
Yorumlar
Haber Yazılımı