Haber Detayı
25 Ocak 2020 - Cumartesi 01:38 Bu haber 1176 kez okundu
 
Ordu, Elazığ İçin Seferber Oldu
Ordu Büyükşehir Belediyesi, Elazığ'ın Sivrice ilçesi merkezli saat 20.55'de Kandilli Rasathanesi'nin verilerine göre 6.5, AFAD verilerine göre ise 6.8 büyüklüğünde meydana gelen depremin ilk dakikalarından itibaren bölgeye yardım göndermek için tüm birimlerini seferber etti.
GÜNCEL Haberi
Ordu, Elazığ İçin Seferber Oldu

Depremin meydana gelmesinin ardından Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, sosyal medya hesabından çağrıda bulunarak Ordululardan çok acil olarak battaniye ve kışlık kıyafet desteğinde bulunmalarını istedi. Destek kampanyası nedeniyle Ordu Büyükşehir Belediyesi çalışanları da 'acil' olarak göreve çağrıldı.

Başkan Güler'in sosyal medya üzerinden yaptığı çağrının ardından Ordulular adeta seferber oldu. Vatandaşlar insani ihtiyaç malzemelerinin yer aldığı yardım paketleriyle Büyükşehir Belediyesine akın etti. Kısa bir zaman içerisinde 3000 battaniye, 4000 adet uyku seti, 3000 adet çocuk bezi toplandı. Kampanyaya Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kredi Yurtlar Kurumu da (KYK) katkıda bulundu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, bu yardım malzemelerini taşıyan 1 TIR, deprem bölgesinde sıcak yemek ihtiyacının karşılanmasına katkıda bulunmak için 1 mobil mutfak TIR ve kıyafet malzemelerinden oluşan 1 TIR olmak üzere 3 TIR’ı bölgeye gönderdi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi ayrıca gelişmiş malzeme ve teçhizatlardan oluşan 3 Arama-Kurtarma ekibini de bölgeye sevk etti.

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, sosyal medya hesabından teşekkür etti. "3000 battaniye, 4000 uyku seti, 3000 çocuk bezini taşıyan bir yardım tırı, bir mobil yemek tırı ve kışlık kıyafet malzemelerini yüklediğimiz tır da dahil toplam 3 adet tırımız ve arama kurtarma araçlarımız #Elazığ'a doğru yola çıktı. Yardım elini uzatan herkese teşekkür ederim.Büyükşehir Belediyemiz ve ilçe belediyelerimiz sabaha kadar gelen yardımları alacak. İhtiyaç olması halinde bir tır yardım malzemesi daha yola çıkacak" dedi. 

Kaynak: Editör: Filiz KELEŞ
Etiketler: ordu büyükşehir belediyesi, elazığ, deprem,
Yorumlar
Haber Yazılımı