Haber Detayı
23 Mayıs 2020 - Cumartesi 18:56 Bu haber 553 kez okundu
 
Polis kuş uçurtmuyor !...
Serik ilçesindeki Merkez Mahallesi'nde koronavirüs testi pozitif çıkan hasta sayısı 20'ye yükseldi.
ANTALYA İLÇELERİ Haberi
Polis kuş uçurtmuyor !...

Karantinaya alınan merkez mahallesindeki 15 sokakta polis kuş uçurtmazken bölgedekilerin ihtiyaçları ise belediye tarafından karşılanmaya devam ediyor.

 

Antalya Serik'te, aynı aileden 2 kişi ve onlarla yakın temasta bulunduğu belirlenen 10 kişiye yapılan test pozitif çıktı. 12 kişi hastanede tedaviye alınırken, kendileriyle yakın temasta bulunduğu tespit edilen kişilerin yaşadığı Merkez Mahallesi'ndeki 15 sokak, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla geçtiğimiz gece yarısı karantinaya alınması kararı verildi. Kararın ardından bölgeye giden, Polis ve zabıta ekipleri, söz konusu sokakların giriş ve çıkışlarını demir bariyerlerle kapattı. Serik Devlet Hastanesi'nde yapılan yeni testler sonucu pozitif vaka sayısının 20'ye yükseldiği öğrenildi. Ayrıca aynı mahallede oturan ve virüs kaptıklarından şüphelenen bazı vatandaşların da test yapılması için hastaneye başvurduğu belirtildi.

 

Ekipler belirlenen adreslerde nöbete devam ediyor

Karantinanın ikinci gününde polis sıkı denetimlerini sürdürdü. Polis, sokakların giriş ve çıkış noktalarında nöbet tutmaya devam etti. Vatandaşların ihtiyaçları da bu noktalardan sosyal mesafe kurallarına uyularak karşılandı. Serik Belediyesi temizlik işleri ekipleri de karantina bölgesinde dezenfeksiyon çalışması yaptı.

Merkez Mahallesi Muhtarı Zafer Korkmaz da, "Belediyenin hazırladığı gıda paketlerinin dağıtımı karantina altındaki azamız tarafından yapılıyor. İçerideki vatandaşlarımızdan 2 kişi için ilaç ihtiyacı varmış. Beni aradılar, ben de ilaçlarını getirip, teslim ettim. Mahalleli olarak karantina kurallarına uyarak Allah'ın izniyle hep birlikte bu problemi de yeneceğiz" diye konuştu.

Muhtar korkmaz, karantina sürecinde kendisi ile birlikte mahalleninin yardımına koşan ve Serik Belediyesi tarafından hazırlanan gıda paketlerini mahalleiye ulaştıran mahallenin muhtarlık azası Durmuş Meke’ye teşekkür etti.

Durmuş Meke, "Hastanede yatanlarımıza şifalar diliyorum. Karantinadaki halkımıza sabır diliyorum. Allah'ın izniyle geçecek" dedi.

Kaynak: Editör: Filiz KELEŞ
Etiketler: antalya, serik, koronavirüs, karantina, Zafer Korkmaz, Durmuş Meke
Yorumlar
Haber Yazılımı