Haber Detayı
26 Haziran 2019 - Çarşamba 01:20 Bu haber 905 kez okundu
 
Revizyon planı Büyükşehir’de
Başkan Uysal, “Kırcami revizyon plan teklifini Büyükşehir’e ilettik”
ANTALYA İLÇELERİ Haberi
Revizyon planı Büyükşehir’de

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, yeni dönemin ilk Muhtarlar Meclisi’nde Kırcami bölgesine ilişkin imar planlarına ilişken engelleyici bir durumun olmadığını belirterek, “Devam eden dava sürecinde bilirkişi raporunun itirazları doğrultusunda hazırladığımız plan revizyon teklifimizi Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ilettik” diye konuştu.Muratpaşa’da tüm muhtarların doğal üyesi olduğu Muhtarlar Meclisi, yeni dönemin ilk toplantısını Belediye Kültür Salonu’nda gerçekleştirdi.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, yeni dönemin ilk Muhtarlar Meclisi’nde Kırcami bölgesine ilişkin imar planlarına ilişken engelleyici bir durumun olmadığını belirterek, “Devam eden dava sürecinde bilirkişi raporunun itirazları doğrultusunda hazırladığımız plan revizyon teklifimizi Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ilettik” diye konuştu.

Muratpaşa’da tüm muhtarların doğal üyesi olduğu Muhtarlar Meclisi, yeni dönemin ilk toplantısını Belediye Kültür Salonu’nda gerçekleştirdi. Ümit Uysal’ın başkanlığında toplanan mecliste katip üyelikleri ilçenin en deneyimli muhtarı sıfatıyla Yeşilbahçe Muhtarı Nurettin Eyiler ve en genç muhtarı Varlık Mahallesi’nin yeni seçilen muhtarı Hakan Güven yaptı.

Meclis açılış konuşmasını yapan Muratpaşa Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Akcan, seçimlerin gerçek demokrasini tecelli ettiği yerler olduğunu belirterek “Muratpaşa başta olmak üzere seçilen tüm muhtarlarımızı kutluyorum. Tüm samimiyetiyle bizlere ‘Çalışma arkadaşlarım’ diyen Ümit Uysal rekor destekle yeniden seçildi. Yine birlikte çalışacağımız için çok mutluyum” diye konuştu.

 

Asfalt çalışmaları devam edecek

Başkan Uysal ise mecliste yaptığı konuşmada, geçmiş 5 yılın kısa bir değerlendirmesini yaparken yeni dönemin öncelikli projeleri hakkında meclis üyesi muhtarları bilgilendirdi. Başkan Uysal, geçen dönemde Muratpaşa’da kapsamlı bir doğalgaz altyapı çalışmasının hayata geçirildiğini belirterek buna bağlı olarak ilçenin cadde ve sokaklarında büyük bir yenilemeye imza attıklarını söyledi.

Kaynak: Editör: Filiz KELEŞ
Etiketler: Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal,antalya, meclis, revizyok, muhtar
Yorumlar
Haber Yazılımı