Yazı Detayı
23 Kasım 2019 - Cumartesi 17:09 Bu yazı 980 kez okundu
 
Bizim çırak ustayı geçti !...
Nezir KARAYÜN
nezirhoca@gmail.com
 
 

Yıl 2004 yakın bir dostum elinden tutmuş yanıma getirdi. Ufak tefek bir o kadarda sevimli ve azimli bir kız. Dedi ki bu kızımızın işe ihtiyacı var, çok becerikli ve azimli bir kız birde oğlu var 2 yaşında. Dedi kızı bana bırakıp gitti.

 O zaman saygı sevgi hoşgörü ve nezaket kuralları toplumsal olarak daha üst seviyelerde idi. Sosyal medya yok, İnternet yok, Yalan yok, riya yok, ihanet yok. Baktım çok saygılı ve hanımefendi bir kızımız sen bizim muhasebe departmanımızı yürüt dedim ve işe başladık.

İşlerimiz çok yoğun olmadığı için hem muhasebe hem de ilan reklam departmanımıza bakmaya başladı. Bizim ufak tefek sıska kız, baktım azimle çalışmaya devam ediyor. Çokta istekli gazeteci olmaya hadi bismillah dedik çıktık yola o kadar uzun ve meşakkatli bir yol kat ettik ki. Her türlü zorluklara rağmen aradan 15 yıl geçti.  15 yılda neler mi oldu?

Gazetecilik mesleğini o kadar benimsedi ki, önce basın kartını aldı, ardından Türkiye Yerel Basın Birliğini kurucu üyelerinden oldu ve genel sekreterliğimizi başarı ile yürüttü. Araştırmacı haberciliğinin yanı sıra gazetemizin grafik tasarımını da yapmaya başladı, bu konuda kendini o kadar hızlı geliştirdi ki aldığı eğitimler ile Grafik-Tasarım konusunda da iddiasını korudu.

Ve yıllar yılları kovaladı, o garip kız bir gün;  özgüveni ile karşıma geçerek Femax Medya Ajans’ı açmayı istediğini kendi işinin başına geçeceğini söyledi. 15 koca yılın ardından, her zaman gurur kaynağımız olan, saygılı, kendini geliştirmeyi iyi bilen, eğitime açık, yılmayan, aklına koyduğunu yapan,  hanımefendiliğinden de ödün vermeyen, iyi bir anne olmayı işinden bir adım önde tutan kız bugün kendi işinin başına geçti. Her zaman gururla takip ettiğim iyi bir öğrencim oldu, kısacası çırak ustayı geçti.

İstanbul gibi bir metropolde ulusal medyanın gölgesinde kalan Yerel gazeteciliğin pençesinde muhteşem başarılara imza attık.  Çocuklarının geleceği için İstanbul’daki evlerini satarak eşi ile birlikte memleketi Giresuna taşındı. Ardından hayalini kurduğu işini yapmak için, KOSGEP projesiyle FEMAX medyayı kurdu. FEMAX MEDYA Dijital baskı merkezi ile www.femaxmedya.com internet sitesi, Manşet28 Gazetesi ile kendi iş hayatına atılan, Öğrencim manevi kızım, halen İktidar Gazete ve Beylikdüzü Gazetelerimizin Grafik tasarımını yapan Filiz Keleş, Bu gün Antalya Manşet Gazetesinin sahibi olarak sizlere doğru ve objektif habercilik anlayışı ile hizmet etmeye devam edecek.

Antalya’da yerel gazetecilikte yeni çığırlar açacağına inanıyor, yaşam boyu başarılar diliyorum… Yolun ve bahtın açık olsun… 15 yıl şahsıma, işime, aileme gösterdiğin saygıdan ve Türkiye Yerel Basın Birliği Derneğimize verdiğin hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Rabbim senden razı olsun, zira ben razıyım.

Nezir Karayün ( Nezir Hoca )

Türkiye Yerel Basın birliği Genel Başkanı

Adom Medya, Start Tv ve Fikir Fabrikası sahibi

 
Etiketler: nezir karayün, Türkiye Yerel Basın birliği, Adom Medya, Start Tv, Fikir Fabr
Yorumlar
Haber Yazılımı