Yazı Detayı
16 Haziran 2020 - Salı 14:56 Bu yazı 793 kez okundu
 
Çocuk Gelişiminde Son Nokta..!
Rüzgar BÜYÜKTANKAYA
adommedya@gmail.com
 
 

Çocuk Gelişiminde Son Nokta..!

 

Kıymetli okurlarım birazda çocuklar ve çocuklara verdiğimiz gelecekten bahsedelim istiyorum.

 

 Çocuk yetiştiriyor muyuz? Yetiştirdiğimizi sanıyoruz. Günümüzde teknolojinin ilerlemesiyle birlikte çocukları  maalesef  koyverdik"sal çayıra hak kayıra" oldular.

  Çocuklar uzun süre ekran karşısında bilgisayar başında cep telefonlarında oldukça yoğun bir zaman geçiriyorlar. Ebeveynler gayet normal bireymiş gibi çocukların izlediği çizgi film veya filmlerin saatlerce izlenmesine izin veriyorlar.

 

 Peki gelelim fasulyenin faydalarına ebeveynler olarak o saatlerce ekran karşısında oturan çocuğun obez olma nedeni, çizgi film karakteri olma nedeni, bilinçaltına yerleşen subliminal mesajların yerleştiğini, çocukların izlediği filmlerin çocukların bilinçaltında büyük tahribatlar oluşturduğunu biliyor muyuz?

 

   Son yıllarda çocuklar sevgiyi saygıyı anlatan aile bağlılığını anlatan çizgi filmler yerine kavgalı dövüşlü savaşçı filmler izliyorlar. Çocuğun bilinçaltına yerleşen karakterler ileride çocuklarımızda aynı karakterin oluşumunu sağlıyor.

 

 Dizi filmlerde nasıl ki eşlerin birbirini farklı şekillerde aldatması yoğunluktaysa ve toplum bu yönde şekil aldıysa işte gelecekte de çocuklarımızın izlediği film ve çizgi filmler çocuklarımızı şekillendiriyor.

 

 Ebeveynler çocukların izlediği filmlere dikkat etmeli uzun süre bilgisayar başında olmalarını engellemeli çocuklar spora yönlendirilmeli  kitap okumaları sağlanmalı ebeveynler çocuklarıyla daha ilgili olmalı çocukları bilgisayar yada tv başına oturtup ilgisiz bırakmamalı. Çocuk zihni müthiş hard diske sahip ve  içindekileri kolay kolay resetleyemiyorsunuz . Bahsettiğim bu durumlar yüzünden tehlikeli çocuklar yetiştiriyoruz. İyi bir gelecek için ilgili ebeveynler olmalı bencillik yapmamalı.

 

 
Etiketler: Rüzgar büyüktankaya, kavgalı dövüşlü filimler, en iyi çocuk gelişimi,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı