Yazı Detayı
02 Haziran 2019 - Pazar 14:21 Bu yazı 735 kez okundu
 
Öfke Kontrolü
Neval KÜTÜK
nevalkutuk77@gmail.com
 
 

Öfke krizleri geçiren kişi, öfkeyi ifade etmede sorunlar yaşar. Öfke, doğal ve gerçek bir duygudur. 

 

Öfkeli olduğunuzda öfkenin yanlış bir duygu olduğunu benimsemeyin. Onu tarafsızca gözlemleyerek dönüştürün. Eğer öfkeye yanlış bir duygu derseniz, pişmanlık hissedeceksiniz. Sonuç olarak da toplumun olumsuz dayatmaları sonucunda özgürlüğünüzü kaybedebilirsiniz. 

 

Öfkelenmek hata değildir, esas öfkelenip bastırmak hatadır. Öfke bir zehirdir ve onu bastırırsanız migren, ülser, kanser gibi birçok rahatsızlık ortaya çıkar. Ayrıca birçok fiziksel, zihinsel, duygusal, ruhsal rahatsızlıklar da oluşur.

 

Öfke duygusal bir enerjidir ve bu enerji saf haliyle çok da güzeldir. 

Öfke yükselmeye başladığında hiç bir şey yapmayın. Sadece gözlemleyin ve öfkenin farkında olun. O zaman bir mucize gerçekleşir. Öfke erimeye başlar  ve bağışlayacılık ortaya çıkar. Öfke krizleri de ortadan kalkar. 

 

Öfkenin neden olduğu incinmeler yok olunca öfkenin zararlı etkileri de ortadan kalkar. Öfkenin dönüşmesinde anahtar kelime farkındalıktır. Farkındalık,  öfkeyi dönüştürür.  Öfke ateşi ortaya çıktığında farkındalığınızı devreye sokun. O zaman öfke de yatışacak.

 

Öfke karanlığı farkındalık ışığı ile kaybolacak. Eğer öfkenin farkındaysanız öfke patlamaları yaşamazsınız ve bir süre sonra da hiç öfkelenmezsiniz. 

 

Farkındalık, öfkeyi dönüştürmede çözümdür ,farkındalık öfkenin dinmesine neden olur. 

 

Her an uyanık ve tetikte olduğunuzda öfkeyi farkındalıkla gözlemleyecek ve öfkeden özgürleşeceksiniz. Öfkeyle kendinizi özdeşleştirmeyin. Kendinizi bu duygudan dışarda tutun. Siz beden, zihin, duygular değil  , bunların ötesinde ebedi, ölümsüz,  ruhi varlıklarsınız.

 

Kendinize dışardan bakın ve öfkenin sizi ele geçirmesine izin vermeyin...

 
Etiketler: Öfke, Kontrolü, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı