Haber Detayı
08 Şubat 2021 - Pazartesi 14:54 Bu haber 597 kez okundu
 
2020’nin sesli kitap enleri açıklandı
Türkiye Audioteka’da en çok Açlık Oyunları’nı dinledi
YAŞAM Haberi
2020’nin sesli kitap enleri açıklandı

Türkiye’nin en büyük sesli kitap arşivine sahip girişimlerinden Audioteka, 2020 yılında binlerce dinleyiciyi ulusal ve uluslararası eserle buluşturdu. Pandeminin de etkisiyle büyük bir ivme yakalayan sesli kitap dinleme alışkanlığıyla ilgili verileri paylaşan Audioteka, 2020 yılında en çok dinlenen sesli kitapları, podcast yayınlarını ve yazarları açıkladı.

2020 yılında da kitap tutkunlarının en önemli durağı olan Audioteka’da geçtiğimiz yıl en çok dinlenen sesli kitap Suzanne Collins’in kaleme aldığı Açlık Oyunları serisi oldu.

En çok dinlenen yazar Gülseren Budayıcıoğlu

Türkiye’nin en köklü yayınevleri ile profesyonel seslendirmenleri ile çalışan Audioteka’da 2020 yılının en çok dinlenen yazarı Gülseren Budayıcıoğlu oldu.

En çok dinlenen podcast yayını Sailing Kalamari

2020 yılında geleneksel radyo anlayışına modern bir yorum getiren podcast dünyasına adım atan Audioteka, birçok yayınla dinleyicilerle buluştu. Farklı bir deneyim yaşamak isteyen kişiler için zaman ve mekan fark etmeksizin kullanım kolaylığı sağlayan Audioteka’da en çok dinlenen podcast listesinin zirvesinde Sailing Kalamari yer aldı.

Sesli tiyatro kategorisinde en çok rağbet görense Ah Şu Aşktan Çektiklerimiz oyunu oldu.

Kaynak: Editör: Filiz KELEŞ
Etiketler: Audioteka, Gülseren Budayıcıoğlu, Sailing Kalamari
Yorumlar
Haber Yazılımı