Haber Detayı
08 Mart 2021 - Pazartesi 03:38 Bu haber 312 kez okundu
 
Vali Yazıcı'dan Kadınlar Günü Mesajı
ANTALYA Valisi Ersin Yazıcı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
GÜNCEL Haberi
Vali Yazıcı'dan Kadınlar Günü Mesajı

Vali Yazıcı, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Bir toplumun kadına verdiği değer, karakterine ışık tutar. Türk kadını, toplumumuzun yapısını güçlendirip şekillendirerek, daima özverinin ve sevginin kaynağı olmuştur. Gelenek göreneklerimizin, tarihimizin, sosyal hayatımızın temel dinamiği kadındır. Bugünün Türkiye'sinde kadınlarımız, eğitimden sağlığa, yasama, yürütme ve yargıdan iş dünyasına kadar her alanda üstlendiği sorumlulukla Türk Milletinin geleceğe güvenle bakmasının teminatıdır.

Bizler 'Cennet anaların ayakları altındadır' anlayışındaki bir medeniyetin ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi 'Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın' düsturunun takipçisi olarak, kadını her zaman ve her zeminde baş tacı eden, kadınlara yönelik her türlü ayrımcılığı reddeden, onlara büyük değer veren bir geleneğin temsilcileriyiz.

Kadınlarımızın toplumumuzdaki hak ettiği saygınlığa kavuşmaları için, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her türlü gayreti göstereceğiz. Türk kadınının başarılarını her alanda desteklemeye kararlıyız. Şehitlerimizin emanetleri anneleri ve eşleri başta olmak üzere sevginin, şefkatin ve özverinin timsali olan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü içtenlikle kutluyorum.

Ersin Yazıcı

ANTALYA Valisi

Kaynak: Editör: Filiz KELEŞ
Etiketler: Antalya valisi, Ersin Yazıcı
Yorumlar
Haber Yazılımı