Yazı Detayı
19 Haziran 2021 - Cumartesi 18:38 Bu yazı 106 kez okundu
 
YARIN ALLAH SORARSA
Mustafa KAPLAN
mustafakaplannn147@gmail.com
 
 
 
Maalesef Ziya Osman Saba'nın dediği o meşhur dizelerin aksine;baki kalan bu gök kubbede hoş bir seda değil; top tüfek sesleri, barut kokusu  kan ve gözyaşlarıdır...
 
Yarın mahkeme-i kübra'da Yüce Allah"size beraber barış içinde yaşamanız için  geniş ve pırıl pırıl bir dünya verdim;siz o dünyayı bitmez tükenmez hırslarınızla dar ederek,yakıp yıktınız,verdiğim emanete ihanet ettiniz."diye sorsa nasıl bir cevapla kurtuluruz doğrusu çok merak ediyorum.
 
Cahildik,gafildik mi diyeceğiz?.."Onca Peygamber gönderdim,onları dinlemediniz,Kitaplar gönderdim okumadınız yada uydurma katkılarla çıkarlarınız doğrultusunda kullandınız, tahrif ettiniz. Âlimler gönderdim sözlerine itibar etmediniz;buyurun yaptıklarınızın karşılığı olan azabı tadın" dese, bir şey yapacak gücümüz olacak mı?..
 
"Verdiğim aklı,ilme,bilime  sair faydalı şeylere harcamanız gerekirken;siz kalkıp çıkarlarınız için biribirinizin felaketinde istimal ettiniz.
Acziyetinizi idrak, noksaniyetinizi ikrar etmeniz gerekirken;  bana rağmen biribirinizin hatalarını alay konusu yapıp, verdiğim sevgi duygusunu yanlış mecralarda kullanarak,halk arasında fitne tohumları ekmekten  geri durmadınız.
Yoksulu tahkir;zengini taktir ederek yaratılış kanunlarına aykırılığı montajlamaya çalışıtınız.Kendi nefs'inizin selameti için kaoslardan  medet umup; emelerinizi  masumların gözyaşlarıyla yeşermeye çalıştınız.Tek ;ama tek bir geçerli neden gösterin ki sizi Cehennemin alevlerinden alıkoyayım" dediğinde; gerçekten buna verecek bir cevabımız olabilecek mi bilemiyorum.
 
"Kadınlara şiddeti,çocuklara istismarı;yaşayan tüm canlılara yok etmeyi reva görüp, tuğyan'a düşerek, fiilerinizle Tağutların eline fırsat  vermiş oldunuz.  
Tasarrunuza verdiğim, ve o bir türlü yere göğe sığdıramadığınız cuz-i iradeyi bile yerinde kullanamayıp,verdiğim akıl mihengine sürmeye tenezzül etmeden, mantık süzgecinden geçirmeyeyip fevri hareketlerizle toplumsal ve çevresel tahribatlarda amil oldunuz. Kusurlar içinde kusurlar işleylerek nedamet dahi getirmediniz.Şimdi hangi yüzle ve hangi doğru amellerinizle utanmadan,sıkılmadan huzuruma geliyorsunuz "diyerek gazaba gelse; kaçıp kurtulabileceğimiz herhangi bir kurtuluş kapısı veya sığınabilecğimiz bir merci var mı ona göre düşünmek gerek.
 
Etiketler: YARIN, ALLAH, SORARSA,
Yorumlar
Haber Yazılımı